Aktualności

Od nas dla Was - na Światowy Dzień Wcześniaka. Tomik wierszy "Małe cuda"

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka powstał tomik wierszy "Małe cuda - wiersze czułością pisane".

Wiersze powstały po to, aby wesprzeć wszystkich rodziców wcześniaków. Zebraliśmy 51 wierszy, które wypłynęły prosto z serca Rodziców najmniejszych z najmłodszych, neonatologów i Przyjaciół Fundacji, a wśród nich Marzeny Rogalskiej - którą nazywamy Mamą Chrzestną wszystkich wcześniaków, Krzysztofa Skórzyńskiego, który jest Tatą 3 wcześniaków, Marii Dowbor-Baczyńskiej, wolontariuszki naszej Fundacji, Michała Dobrołowicza, dziennikarza RMF.FM, który od wielu lat trzyma rękę na pulsie oraz mikrofon i głos w gotowości, gdy dzieją się ważne dla wcześniaków interwencje.

Niezwykle poruszyły nas wiersze Martyny Murawskiej, która jest dorosłą, wrażliwą duszą, przyszła na świat przedwcześnie ponad 30 lat temu i jest z nami od lat. Przepiękne wiersze stworzył Paweł Śleziak, poeta i tata Dawidka z 24. tygodnia ciąży, którego historia jest historią cudu. Mamy piękny Hymn dla wcześniaków prof. Ryszarda Lauterbacha, prezesa Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego oraz naszej ukochanej NeonatoOlki. 

Dziękujemy za strofy poetkom - Marzenie Jaworskiej i dr Elżbiecie Zelenay. Swoje wiersze napisały też nasza prezeska prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, wiceprezeska Elżbieta Brzozowska, a nawet chatGPT! 

Dziękujemy wszystkim Mamom i Lekarkom, które napisały wiersze, a których osobiście nie znamy. Książeczka zilustrowana jest rysunkami wcześniaków.

Link do tomiku wierszy w formacie PDF znajdziecie TUTAJ.

 

 

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI