Aktualności

Napisz wiersz dla wcześniaków :)

Drodzy,

Co prawda do Światowego Dnia Wcześniaka jest jeszcze sporo czasu, ale mamy w tym roku pewien pomysł, do którego musimy się przygotować i potrzebujemy na to trochę czasu. A przede wszystkim potrzebujemy WASZEJ POMOCY 😊 Chcemy wydać książeczkę z wierszami dla wcześniaków i o wcześniakach do czytania przez całe rodziny, a zatem i dla dzieci, i dla dorosłych.

Zapraszamy więc wszystkich rodziców, babcie, dziadków, starsze wcześniaki i wszystkich, który czują w sobie wenę twórczą do stworzenia wierszyka o wcześniakach czy dla wcześniaków. Czekamy na wierszyki, które będą wesołe, śmieszne, poważne i wzniosłe. Na takie, które będą koiły dusze zmartwionych rodziców, wniosą trochę optymizmu i nadziei.

My stworzymy z nich książeczkę, którą wydamy na Światowy Dzień Wcześniaka 2023. Postaramy się namówić również znane osoby do napisania wiersza dla wcześniaków, a może uda nam się zorganizować spotkanie, na którym je przeczytamy…

Dla tych, którzy zamiast pisać wolą malować mamy inną propozycję – narysujcie coś dla wcześniaków, albo o wcześniakach. Wasze pracę staną się ilustracjami do naszego tomiku wierszy.

Wiersze przesyłajcie mailem na adres: biuro@koalicjadlawczesniaka.pl. A prace plastyczne wysyłajcie tradycyjną pocztą na adres: Fundacja Koalicja dla wcześniaka, ul. Turkusowa 11, 05-077 Warszawa. My je zeskanujemy, wtedy będą miały lepszą jakość do druku. Każdą pracę (wiersz i rysunek) podpiszcie swoim imieniem i nazwiskiem, wpiszcie też swój wiek, a jeżeli urodziliście się jako wcześniak, napiszcie w którym tygodniu ciąży i z jaką masą ciała się urodziliście.

Przesłanie do nas pracy (wiersza lub rysunku) jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jego wykorzystanie (w druku, na stronie www i w mediach społecznościowych Fundacji, w internecie) wraz z danymi osobowymi zawartymi w zgłoszeniu.

Na Waszą twórczość czekamy do końca września 😊

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI