Aktualności

Koalicja dla wcześniaka na Rynku Nowego Miasta

Okazuje się, że mnóstwo warszawiaków interesuje się zdrowiem, o czym świadczy ogromne zainteresowanie V Piknikiem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego „Majówka z medycyną”, który odbył się 19 maja 2013 roku na Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Wśród pracowników uczelni z uniwersyteckich katedr, klinik i zakładów nie zabrakło również przedstawicieli Koalicji dla wcześniaka, którzy prezentowali jej działania i zbierali poparcie dla działań, których celem jest poprawa sytuacji zdrowotnej wcześniaków w Polsce.

Koalicja specjalnie na ten Piknik przygotowała 1-szy numer gazety „Mam(y) wcześniaka”, oraz ulotkę edukacyjną dla kobiet w ciąży, gdzie znajdują się informacje, jak urodzić dziecko o czasie. Dzieci otrzymywały baloniki Koalicji, a ich rodzice wpisywali się do Księgi Poparcia.

Przez cały dzień trwania Pikniku wielu warszawiaków skorzystało z porad specjalistów m.in. kardiologów, pediatrów, stomatologów, okulistów, laryngologów, chirurgów naczyniowych, endokrynologów, lekarzy rodzinnych, ortopedów, rehabilitantów i dietetyków.

Na licznych stoiskach można było zbadać poziom cukru, cholesterolu, wykonać pomiar ciśnienia, zrobić przegląd dentystyczny, wykonać badanie EKG, badanie KTG i USG ciąży, zbadać siłę mięśniową, zaznajomić się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Odbywały się pokazy ratownictwa medycznego. W trakcie pikniku można było zostać dawcą szpiku.

Przygotowano również atrakcje dla dzieci – liczne konkursy i gry, w tym m.in. zabawę w ramach „Szpitala Pluszowego Misia”, konkurs wiedzy na temat odżywiania, zajęcia związane z bandażowaniem, robieniem zastrzyków, zakładaniem gipsu, udzielaniem pierwszej pomocy czy używaniem stetoskopu.

Piknik poprowadzili: Urszula Chincz i Tomasz Kammel. Akcentem muzycznym imprezy był koncert Zbigniewa Wodeckiego i piosenka, która łączy pokolenia „Pszczółka Maja”

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI