Aktualności

Koalicja dla wcześniaka – działamy!

Koalicja dla wcześniaka to organizacja, która pomaga zrozumieć, jakie są potrzeby wcześniaków – inne niż noworodków urodzonych o czasie – i wspiera decydentów, neonatologów w zorganizowaniu…

„Koalicja dla wcześniaka to organizacja, która pomaga zrozumieć, jakie są potrzeby wcześniaków – inne niż noworodków urodzonych o czasie – i wspiera decydentów, neonatologów w zorganizowaniu optymalnej opieki nad nimi w Polsce. Bez tych działań, dzieci przedwcześnie urodzone nie będą miały równych szans z dziećmi, które rodzą się o czasie”

Prof. dr hab. n. med. Ewa Helwich
Konsultant Krajowy w dziedzinie Neonatologii

Od prawie dwóch lat Koalicja dla wcześniaka realizuje cel, jakim jest stworzenie w Polsce lepszej opieki nad dziećmi urodzonymi przedwcześnie. Jednym z najważniejszych celów, oprócz edukacji przyszłych rodziców i rodziców wcześniaków, jest stworzenie programu kompleksowej opieki zdrowotnej dla wcześniaków. Właśnie powstał film o Koalicji, w którym jej inicjatorki – prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka i prof. Ewa Helwich mówią o tym, co jest najważniejsze dla wcześniaków i ich prawidłowego rozwoju oraz o co walczy Koalicja dla wcześniaka. Wypowiadają się w nim rodzice dzieci urodzonych przed terminem, które jeszcze przebywają na oddziałach intensywnej opieki neonatologicznej oraz mama Martynki, która, gdy się urodziła ważyła 670 gramów, a teraz jest pogodnym i zdrowym dzieckiem i już dawno nie widać po niej wcześniactwa.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu!

WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI