Drodzy Rodzice wcześniaków!
W ramach naszego projektu „Zapytaj o wcześniaka” udzieliliśmy już dziesiątki godzin bezpłatnych porad. Ale to nie koniec. Nasi eksperci czekają na Was – jeżeli chcecie porozmawiać o zdrowiu swojego dziecka, skonsultować się w sprawie karmienia, pielęgnacji, fizjoterapii czy rozwoju – zgłaszajcie się do nas. Oczywiście porada udzielona w ramach projektu „Zapytaj o wcześniaka” nie zastąpi wizyty u lekarza, ale może pomóc skonsultować to, co właśnie Was martwi.

Konsultacje odbywają się telefonicznie lub z wykorzystaniem programów do komunikacji on-line (Zoom, Skype, Teams, Messenger, What’s up) w zależności od zapotrzebowania i możliwości technicznych rodziców i ekspertów medycznych.

Bezpłatnych porad rodzicom wcześniaków udzielają nasi specjaliści:

prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka

neonatolog

dr Krystyna Bober-Olesińska

neonatolog

dr Alicja Goszczańska-Ciuchta

neurolog dziecięcy

Bożena Cieślak-Osik

psycholog

Anna Matysiak

fizjoterapeuta, logopeda

Agnieszka Muszyńska

doradca laktacyjny

Agata Fandri

muzykoterapeutka

W celu umówienia się na poradę wypełnij i wyślij poniższy formularz:

Nasi eksperci

zdjecie prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka

prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka

neonatolog

Prezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka, wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego do roku 2020, były konsultant w dziedzinie neonatologii na Mazowsze, wieloletni Kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Ikona polskiej neonatologii, babcia wszystkich wcześniaków 😊 W projekcie bierze udział pro publico bono. Zresztą nie będzie to pierwszy raz, kiedy bezinteresownie pomaga wcześniakom i ich rodzicom.

zdjecie dr n. med. Krystyna Bober-Olesińska

dr n. med. Krystyna Bober-Olesińska

neonatolog

Lekarz zajmujący się od 30 lat problemami noworodków przedwcześnie urodzonych. Początkowo jako anestezjolog – intensywną terapią noworodków. Następna praca w oddziale noworodkowym spowodowała, że spojrzała na problem postępowania z wcześniakiem inaczej, szerzej, długofalowo jako wspólne zaangażowanie specjalistów z rożnych dziedzin medycyny i rodziców. Uczestniczy w szkoleniach lekarzy i pielęgniarek pracujących w oddziałach neonatologicznych.

zdjecie dr Alicja Goszczańska-Ciuchta, pediatra

dr Alicja Goszczańska-Ciuchta, pediatra

neurolog dziecięcy

Lekarz pediatra, specjalista w zakresie neurologii ogólnej i neurologii dziecięcej, członek Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej. Od 2007 roku pracuje w Klinice Neurologii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Od 2019 r konsultuje neurologicznie małych pacjentów w Szpitalu Klinicznym im. Anny Mazowieckiej w Warszawie. W swojej działalności zawodowej zajmuje się w szczególności oceną neurorozwojową niemowląt, diagnostyką i leczeniem dziecięcego porażenia mózgowego i padaczki.

zdjecie Bożena Cieślak-Osik

Bożena Cieślak-Osik

psycholog

Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jest trenerką skali NBAS – Skali Oceny Rozwoju Noworodka. Narzędzie to traktuje jako element wczesnej interwencji, pozwalające poznać noworodka, wspierać kompetencje jego rodziców. Współzakładała Fundację Centrum NBAS w Polsce, której jednym z celów jest szkolenie personelu medycznego pracującego z młodymi rodzicami. Absolwentka Szkoły Psychoterapii INTRA, zdobyta tam wiedza i umiejętności pomaga w pracy z rodzinami w okresie okołoporodowym, również w tedy gdy dziecko rodzi się przedwcześnie, co jest obszarem jej szczególnych zainteresowań zawodowych. Nieustannie rozszerza swój warsztat korzystając z różnych form kształcenia: warsztatów, kursów i studiów podyplomowych. Pracuje jako psycholog kliniczny w Szpitalu Klinicznym im. Księżnej Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie. Od 10 lat z inicjatywy prof. Kornackiej współprowadzi Warsztaty dla Rodziców Wcześniaków.

zdjecie Anna Matysiak

Anna Matysiak

fizjoterapeutka, logopeda

Przez 12 lat pracowała w Szpitalu im. ks. Anny Mazowieckiej WUM w Warszawie, gdzie szczególne miejsce w jej dłoniach znalazły niemowlęta i dzieci urodzone przedwcześnie. Od 3 lat terapeutycznie wspiera dzieci w „Centrum Wczesnego Wspomagania i Rozwoju ZACZĄTEK”. Neonatologia zawsze zajmowała ważną przestrzeń w jej sercu. Spotkania z wcześniakami i ich rodzicami traktuje z delikatnością i wszechstronnością. Z otwartością pomaga wcześniakom i ich rodzinom przygotowując krótkie artykuły, filmy instruktażowe, współpracuje ze Szkołą Wcześniaka.

zdjecie Agnieszka Muszyńska,

Agnieszka Muszyńska,

położna, doradczyni laktacyjna

Położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny pracuje w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej WUM w Warszawie. Wspiera matki wcześniaków walczące o każdą kroplę mleka, pomaga w czasie nauki karmienia piersią. Prowadzi Poradnię Laktacyjną, szkoli personel, pisze broszurki edukacyjne o laktacji. W Centrum Nauki o Laktacji jest wykładowcą i trenerem praktyk, w swojej pracy stawia na opiekę holistyczną w zespole terapeutycznym w okresie okołoporodowym i w czasie całej laktacji.

zdjecie Agata Fandri

Agata Fandri

muzykoterapeutka

Harfistka (Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie), muzykoterapeutka (Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach). Szczególne miejsce w jej muzykoterapeutycznej pracy zajmują wcześniaki i ich rodzice. Z jej inicjatywy muzykoterapia pojawiła się na stałę (po raz pierwszy w stolicy!) w dwóch warszawskich szpitalach, gdzie pracuje na oddziałach neonatologii (Szpital Specjalistyczny im.Świętej Rodziny oraz Szpital Specjalistyczny im. św. Zofii) wspierając najmłodszych pacjentów w pierwszych dniach i tygodniach życia.

Nasz projekt możemy realizować dzięki naszym darczyńcom – rodzinie Państwa Kłosińskich oraz firmie Chiesi Polska. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie!

Wesprzyj nas

Jesteśmy organizacją non-profit, dlatego każde wsparcie finansowe pozwoli nam realizować nasze cele.
Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę.

Zobacz więcej