Aktualności

Koalicja dla wcześniaka na konferencji w UCK

Czego potrzebuje matka i dziecko po urodzeniu?
Jak wygląda realizacja standardu opieki okołoporodowej?
Czy kobiety otrzymuje należną opiekę podczas ronienia i po stracie?
Jak wygląda opieka laktacyjna w Polsce, czy mama otrzymuje odpowiednie wsparcie na starcie?
ak realizowany jest standard opieki okołoporodowej z perspektywy organizacji propacjenckich?
 
O tym mówiliśmy razem z Fundacją Rodzić po Ludzku, Fundacją Matecznik, Stowarzyszeniem Małyssak, Fundacją Czułość oraz Ius Medicinae podczas konferencji zorganizowanej przez Rzecznika Praw Pacjenta wspólnie z wzorcowym Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Jesteśmy pod wrażeniem dyrektora szpitala, który podkreśla rolę empatycznej komunikacji i wsparcia psychologicznego pacjentek i personelu medycznego. 40-osobowy zespół psychologów w UCK, któremu szefuje Sylwia Barsow, robi wrażenie!
 
Pani Dyrektor Korbasińska z Ministerstwa Zdrowia podkreśliła osiągnięcia w rozwoju standardu opieki okołoporodowej i wskazała obszary do dalszego opracowania.
Dziękujemy Rzecznikowi Praw Pacjenta za zaproszenie i powierzenie naszej wiceprezesce Elżbiecie Brzozowskiej roli moderatorki panelu. Spotkanie zaangażowanych, profesjonalistek, od lat prowadzących działania prokobiece, promacierzyńskie to była wielka przyjemność - a każde spotkanie jest po coś, wierzymy, że będziemy razem mówić silnym głosem w ważnych dla kobiet sprawach!
 
 
 
WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI